از آنجایی که منابع آبی محدود است، استفاده مجدد و بازیافت فاضلاب کارواش در بسیاری از کشورها به عنوان یک راه حل پایدار برای نیاز کلی آب شهری استفاده می شود. همچنین فاضلاب تولیدی از کارواش ها بدون تصفیه وارد شبکه فاضلاب می شود و مخاطرات محیط زیستی زیادی را به همراه دارد.

فاضلاب کارواش ها شامل چربی، روغن، گریس، دترجنت ها، فسفات و مواد شیمیایی مثل جوهر نمک و آلومینیوم، فلوراید (ABF) و همچنین حلال های مضر می باشد. همچنین شامل نا خالصی هایی مثل شن، روغن، گریس، نمک ها و مواد آلی نیز می باشد. همچنین فاضلاب این صنف به دلیل داشتن دترجنت بالا دارای کدورت بسیار بالایی است.
به طور میانگین 100 لیتر آب به ازای هر ماشین مصرف می شود و حداقل 10 متر مکعب آب در طول یک روز در یک کارواش مصرف می شود، که اگر فاضلاب این کارواش تصفیه و مجدد استفاده شود در آن صورت تنها نیاز به 50-10 لیتر آب آشامیدنی است. با توجه به میزان بالای آب مصرف و پیچیدگی کیفیت آب، از نقطه نظر حفاظت محیط زیستی استفاده مناسب و موثر منابع آب، استفاده مجدد از پساب کارواش موضوع مهمی است. علاوه بر این فضای به علت محدودیت فضا در کارواش ها کم حجم بودن پکیج تصفیه و نیز کیفیت خروجی بالای آن جهت استفاده مجدد حائز اهمیت می باشد.
شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند با بهره گیری از فرآیندهای نوین و با تکیه بر تجربه متخصص این شرکت طراح و سازنده انواع سیستم های تصفیه فاضلاب کارواش می باشد. از جمله مزایای پکیج های تولیدی این شرکت طراحی دقیق و علمی، راندمان بسیار بالای تصفیه و عدم نیاز به اپراتور می باشد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

  • تلفن : 77928818 و 77903416-021
  • فاکس : 77928818-021
  • موبایل : 09123397883

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند می باشد - طراحی سایت دارکوب | هاستینگ دارکوب