محلولهايي كه در صنعت آبكاري مورد استفاده قرار مي گيرند با اندك تفاوتي مثل يك زهر خطرناك در مورد موجودات عمل مي كنند. پساب هاي توليد شده در اين كارگاه ها معمولاً سمي هستند. آنها به قدري زهر آگين اند كه تزريق مستقيم آنها داخل فاضلاب ها و كانال هاي شهري سبب صدمات جدي مي شوند. بنابراين هدف از تصفيه پساب ها اين است كه پساب طوري دور ريخته شود كه زندگي حيوانات و يا گياهان را تحت تأثير قرار ندهد و طبيعت حفظ شود بدين منظور بايد بعد از استفاده از آب ها، آنها را تصفيه نموده به طوري كه تمام احتياجات صنعتي و انساني را رفع كند.
فاضلاب حاصل از این صنعت حاوی غلظت های بالای فلزات سنگین است، که از جمله مهمترین و خطرناک ترین آلاینده های محیط زیست به شمار می آید. فلزات سنگین در صورت عدم حذف، با ورود به آبهای سطحی و زیر زمینی تشکیل کمپلکس های سنگین داده و خطرات بالقوه ای را برای انسان و اکوسیستم ایجاد می کند. همچنین وجود این فلزات سنگین باعث بالا رفتن COD فاضلاب این صنعت به میزان زیادی می شود.

از فلزات سنگین موجود در فاضلاب صنعت آبکاری می توان به کروم، روی، کادمیوم، منگنز و همچنین به مواد سمی از جمله سیانور اشاره کرد. علاوه بر فلزا سنگین، مواد آلی، جامدات معلق، سیانید، فسفات، فلوراید و آمونیاک، کادمیوم، کروم، مس، نیکل، سرب در غلظت بالایی در فاضلاب این صنعت وجود دارند.
شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند با بهره گیری از فرآیندهای نوین و با تکیه بر تجربه متخصص این شرکت طراح و سازنده انواع سیستم های تصفیه فاضلاب صنایع آبکاری می باشد. از جمله مزایای پکیج های تولیدی این شرکت طراحی دقیق و علمی، راندمان بسیار بالای تصفیه و عدم نیاز به اپراتور می باشد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

  • تلفن : 77928818 و 77903416-021
  • فاکس : 77928818-021
  • موبایل : 09123397883

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند می باشد - طراحی سایت دارکوب | هاستینگ دارکوب