در فرآیند صاف سازی آب در مخازن تحت فشار مثل فیلتر شنی، فیلتر کربنی،مخازن سختی گیر رزینی و ستونهای رزینی میکس بد و همچنین مخازن ثقلی تصفیه آب( صافی شنی کند و صافی شنی تند) جهت جلوگیری از فرار سیلیس، گرانولهای کربن فعال و رزین های کاتیونی و آنیونی تصفیه آب و همچنین جداسازی آب تصفیه شده، ضروریست از قطعاتی که معمولا از جنسPP ( نازل پلاستیکی)، برنج (نازل برنجی) و استنلس استیل (نازل استیل) می باشد استفاده شود. برای نیل به این هدف قطعاتی به نام نازل فیلتر(نازل تصفیه آب) بر روی صفحه نازل نصب می گردد. نازل ها وظیفه توزیع و پخش آب در قسمت بالای نازل(آب پخش کن) و جمع آوری آب صاف شده در پایین صافی(آب جمع کن) را بر عهده دارند. نازل ها بر اساس جنس به دو دسته تقسیم می شوند:

1) نازل ها یا آب پخش کن های پلاستیکی

2) نازلها یا آب پخش کن های برنجی

نازل ها در تصفیه آب در 4 مدل فیلتر پرکاربردترند:

- نازل فیلتر شنی(نازل صافی شنی)

- نازل فیلتر کربنی( نازل صافی کربن فعال)

- نازل فیلتر سختی گیر(نازل ستون سختی گیر)

- نازل فیلتر میکسبد(نازل Mixed Bed)

استحکام قطعات مذکور سبب افزایش طول عمر و کارایی آنها می شود.

در فیلتر ها یا صافی های شنی و کربنی فاصله شیارهای نازلها معمولا بدلیل سایز بزرگتر ذرات سیلیس و کربن بزرگتر و بیشتر است و در فیلتر ها یا ستونهای سختی گیر رزینی و ستونهای رزینی میکس بد بدلیل سایز کوچک رزینهای کاتیونی و رزینهای آنیونی فاصله شیارهای نازلها کوچکتر انتخاب می شود. در تصفیه آب استخر ها نیز این نازل ها در صافی های شنی و کربنی کازبرو وسیعی دارند.

نازل ها با توجه به نوع کاربری آنها انواع و مدلهای مختلفی دارند از جمله: نازل مدل P، نازل مدل PKO، نازل مدل DDR، نازل مدل M، نازل مدل C1، نازل مدل D و ...........
شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند تامین کننده انواع نازل پلاستیکی(نازلPP) و نازل برنجی با کیفیت بالا و در مدلهای متنوع

 

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند می باشد - طراحی سایت دارکوب | هاستینگ دارکوب