پکینگ مدیا(Packing) تجهیزاتی هستند که با توجه به نوع طراحی  تصفیه خانه کاربری های خاصی دارند و به آنها پکینگ های تصفیه فاضلاب نیز اطلاق می شود.پکینگ های ثابت در تصفیه فاضلاب های بهداشتی و صنعتی در مخازن هوادهی(رشد چسبیده هوازی)، مخازن بی هوازی(رشد چسبیده بی هوازی) و مخازن حذف چربی و روغن(مخازن چربی گیر) جهت حذف چربی آزاد می توانند مورد استفاده قرار گیرند.اصل مشترک در مورد پکینگ ها ایجاد سطح زیاد(سطح ویژه بالا) در واحد حجم می باشد. مدیاهای ثابت(فیکس مدیا) یا پرکننده های ثابت(Fixed Filling) این شرکت از جنسPVC و PP با کیفیت بالا ساخته می شوند و دارای تنوع با سطح  ویژه های مختلف می باشد. نوع مواد و طراحی پکینگ های ثابت به گونه ایست که تشکیل بیو فیلم(لجن بیولوژیک)، حذف BOD، حذف COD و ترکیبات ازته به راحتی صورت می گیرد.پکینگ فیلم های ثابت به شکل بلوک های پلاستیکی از جنس PVC و PP بصورت ثابت و مستغرق(Fixed Bed)  بعنوان بستر رشد چسبیده یا رشد چسبنده(Attach Growth) با بستر ثابت، جهت رشد و تکثیر باکتریها(بستر رشد باکتری) عمل می کنند و باعث افزایش غلظت لجن فعال و افزایش سن لجن در فرآیند های هوازی لجن فعال بصورت رشد چسبیده با بستر ثابت(IFAS) و  رشد چسبیده در فرآیندهای بی هوازی(HUASB,HABR) می گردند. به پکینگ مدیاهای ثابت، پکینگ های فیکس بد(Fixed Bed) نیز اطلاق می گردد و به لجن حاصل از تجمع و رشد باکتریها بر روی بستر ثابت، لجن بیو فیکس یا بایو فیکس می گویند. همچنین در مخازن و راکتورهای بیوفیلتر یا بایو فیلترها(bio filter) استفاده از پکینگ مدیا های ثابت با رشد چسبیده ثابت و مستغرق سبب افزایش حذف مواد آلی محلول(BOD) و  نیتریفیکاسیون و به طبع آن افزایش راندمان فرآیند لجن فعال و  نیتریفیکاسیون و دنیتریفیکاسیون در حذف بیولوژیکی نیترات(حذف نیتروژن) نیز می گردد. این پکینگ ها بهترین انتخاب جهت افزایش ظرفیت و ارتقاء تصفیه خانه های در حال کار بدون نیاز به احداث واحد جدید و ساخت و ساز می باشد.

پکینگ های بلوکی ثابت که به آنها پکینگ های لانه زنبوری نیز گفته می شود در گام های 12 و 19 و 27 میلی متر و با سطح ویژه 240 و 150 و 125 متر مربع بر متر مکعب تولید می شوند.

شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند تامین کننده انواع پکینگ مدیاهای ثابت(پکینگ لانه زنبوری) با سطح ویژه گوناگون می باشد.

v     پکینگ مدیا ثابت(Fixed Packing)- از جنس PP با گام 12و19 و با سطح ویژه 150 و 240 متر مربع بر متر مکعب

v      پکینگ مدیا ثابت(Fixed Packing)- از جنس PVC  با گام 27 و 19 و16و 12با سطح ویژه 125 و 150 و 200 و 240 متر مربع بر متر مکعب

جهت محاسبه مقدار پکینگ مدیای فیکس و  ثابت مورد نیاز جهت فرآیند های هوازی و بی هوازی با ما تماس بگیرید

ویژگی های پکینگ مدیاهای های ثابت(fixed packing) :

v     وزن سبک

v     مقاوم در محیط های اسیدی و قلیایی

v     مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش

v     افت فشار کم

v     قابلیت شستشو

کاربردهای پکینگ مدیا های ثابت :

v     افزایش سطح واحدهای بیولوژیک(بی هوازی و هوازی) و ظرفیت تصفیه خانه

v     افزایش غلظت لجن فعال حوض هوادهی(MLSS)

v     افزایش بارگذاری آلی

v     افزایش مقاومت سیستم  در برابر شوکهای آلی و هیدرولیکی

v     افزایش سطح واحد خذف چربی و افزایش سرعت صعود ذرات چربی به سطح

v     ارتقا ظرفیت واحدهای هوازی، بی هوازی و چربی گیر

 v     حذف BOD و COD فاضلاب با راندمان بالای 90 درصد

v     ارتقاء تصفیه خانه های در حال کار بدون نیاز به احداث سازه 

       فلزی ویا بتونی جدید 

کاربرد: تصفیه فاضلاب

صنایع نفت،مواد غذایی،لبنی،صنایع فولاد، شهرکهای صنعتی،تصفیه فاضلاب بهداشتی

 

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند می باشد - طراحی سایت دارکوب | هاستینگ دارکوب