دیفیوزر دیسکی و لوله ای حباب ریز

برای انجام هوادهی در فرآیند های هوازی تصفیه فاضلاب  و همچنین تزریق اکسیژن به فاضلاب در مخازن هوادهی جهت اکسیداسیون فاضلاب خام توسط باکتریهای هوازی فاضلاب از دستگاه های هواده یا ایر بلوئر(Blower) استفاده می شود. در سیستم های هوادهی با روش هوادهی عمقی آب و فاضلاب جهت انتقال هوای فشرده تولیدی توسط بلوئر ها(Blowers) و تقسیم یکنواخت هوا در کف استخر هوادهی می بایست از تجهیز مناسب استفاده شود. این تجهیز در صنعت آب و فاضلاب با نام دیفیوزر هوادهیaeration diffuser شناخته می شود. به دیفیوزر یا پخش کننده هوا در آب و فاضلاب، نازل هوادهی نیز گفته می شود.همچنین در مزارع و استخرهای پرورش ماهی های سردآبی و گرمابی مثل قزل آلا و کپور و سایر موجودات آبزی پروری، جهت تامین اکسیژن مورد نیاز آبزیان و ماهی ها از دیفیوزر برای تزریق و اضافه کردن اکسیژن و هوادهی آب استفاده می شود.دیفیوزرها در استخر پرورش ماهی وظیفه انتقال اکسیژن به آبزیان را برعهده دارند.

دیفیوزرها بر اساس سایز حباب تولیدی به دو دسته دیفیوزرحباب ریز(Fine Bubble) که توانایی تولید حباب بین 1 تا 3 میلی متر را دارند و دیفیوزرحباب درشت(Course Bubble)تقسیم می شوند.  

قابل ذکر است که ضریب انتقال اکسیژن در دیفیوزر های حباب ریز به مراتب بیشتر از دیفیوزر های حباب های درشت می باشند.دیفیوزرها از نظر شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می شوند.

1)      دیفیوزرهای دیسکی یا بشقابی Disc Diffuser

2)      دیفیوزرهای لوله ای یا تیوپیTube Diffuser 

3)      دیفیوزرهای پلیتیPlate Diffuser

دیفیوزر های دیسکی یا بشقابی حباب ریز در سایزهای 10 اینچ یا 27 سانتی متری، 12 اینچ یا 32 سانتی متری و 14 اینچ یا 35 سانتی متری تولید می شوند.بطور نمونه دیفیوزر های جگر(Jager Diffuser)که ساخت آلمان می باشد،دارای انواع HD270, HD340 می باشد که مدل HD270 دارای قطر 10 اینچ و مدل HD340 دارای قطر 12 اینچ می باشد. 

 دیفیوزرهای kamair تایوان دارای انواع دیفیوزر های دیسکی و لوله ای یا تیوپی می باشد. دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی کم ایر(kamair) شامل مدلهای KAD215،KAD250 و KAD320 می باشد. همچنین دیفیوزرهای لوله ای kamair شامل مدلهای KAL600  و KAL1000 به قطر 6 سانتی متر می باشد و از نوع حباب ریز می باشند که دارای کیفیتی مطلوب و قیمتی مناسب جهت هوادهی مزارع پرورش ماهی سردآبی و تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی می باشند.

 نازل های هوادهی یا دیفیوزرهای حباب درشت بیشتر در مخازنی که اختلاط و به همزدگی همراه با تزریق اکسیژن محلول مورد نیاز است مانند مخازن متعادلساز(مخزن یکنواخت سازی) و هاضم های هوازی لجن کاربرد دارند. دیفیوزر های حباب درشت kamair(کم ایر) نیز نوع دیگری از نازل های هوادهی هستند که در مخازن متعادلساز و هاضم لجن کاربرد وسیعی دارند.در مخازن متعادلساز جهت یکنواخت سازی فاضلاب و در هاضم هوازی لجن جهت هوادهی و هضم لجن معمولا از دیفیوزرهای حباب درشت استفاده می شود. دیفیوزرهای بشقابی و دیسکی حباب ریز در پکیج های فلزی تصفیه فاضلاب نسبت به نواع دیگر کاربرد بیشتری دارند.دیفیوزرهای لوله ای در مخازنی که عرض مخازن کوچک بوده و مقدار هوای لازم جهت هوادهی زیاد می باشد بیشتر کاربرد دارد.

دیفیوزر های حباب درشت بیشتر بصورت دیسکی و یا بصورت دیفیوزرهای قارچی یا گنبدی می باشند. به دیفیوزرهای قارچی و گنبدی دیفیوزرهای چتری نیز گفته می شود.دیفیوزرهای قارچی بصورت طبقاتی یا طبقه ای بوده و در مدلهای سه طبقه،چهارطبقه، پنج طبقه و شش طبقه تولید می شوند واندازه حبابهای تولیدی دیفیوزر حباب متوسط و حباب درشت می باشد.

 

شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند در این راستا اقدام به  تامین دیفیوزر از برندهای مختلف از جنس EPDM و سرامیکی در انواع دیسکی(Disc Diffuser)، لوله ای(تیوپی)،پلیتی، تیوب دیفیوزر(Tube Diffuser) ودر دو تیپ دیفیوزر حباب ریز(Fine Bubble) و حباب درشت(Coarse Bubble) نموده است.

دیفیوزرهای این شرکت  شامل برندهای زیر می باشند:

1.       دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت اکولوژیک یا اکولوجیکس ساخت آمریکا- Ecologix Diffuser USA

2.       دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت سوپراتک ساخت آلمان-Supratec Diffuse Germany3.      

3. دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت دی ایر ساخت تایوانD AIR Diffuser Taiwan

4.       دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت جگر یا جاگر ساخت آلمان-Jager Diffuser Germany

5.        دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت کم ایر ساخت تایوان- KamAir Diffuser Taiwan

6.         دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز  Envivon ساخت آلمان

           7.        دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت ای دی آی ساخت آلمان-Germany EDI Diffuser

8.        دیفیوزر هوادهی دیسکی و لوله ای حباب ریز و حباب درشت گلدن تک - ساخت تایوانTaiwan Goldentech Diffuser 

 

 

 

 

 

 

کاربرد: تصفیه فاضلاب

صنایع نفت،صنایع غذایی،لبنی،صنایع فولاد، شهرکهای صنعتی، شیلات و آبزی پروری

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت مهندسی پاک زیست فرآیند می باشد - طراحی سایت دارکوب | هاستینگ دارکوب